معرفی وبلاگ
مرجع آموزش های رایگان روزانه در حوزه آموزش روانشناسی
دسته
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 16540
تعداد نوشته ها : 13
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
کسی که رنگ سبز را دوست دارد احتمالا خصوصیات زیر را از خود بروز می دهد. امکانش هست که همه خصوصیات ذکر شده در این متن را از شخصی که سبز، رنگ مورد علاقه اش هست نبینید ولی اگر سبز، رنگ مورد علاقه تان باشد متوجه می شوید بسیاری از این نشانه ها را دارید. یک سری خصوصیات منفی هم در لیست وجود دارد که ممکن است در هنگام استرس آنها را بروز دهید.
اگر رنگ سبز رنگ مورد علاقه شماست شما فردی اهل عمل هستید. متواضعید و به طبیعت علاقه مندید.فرد با ثباتی هستید و همیشه تعادل را حفظ می کنید و اگر اینطور نباشد تلاش می کنید تا تعادل را در همه چیز برقرار کنید و اگر نتوانید در این کار موفق شوید دلواپس شده و ذهنتان مشوش می شود.اینکه شخصیت شما بر اساس رنگ سبز شکل گرفته باشد یعنی شما مهربان ، بخشنده و غمخوار هستید و دوستی هستید که وجودتان در هنگام گرفتاریها واقعا مفید است. اگر برای خودتان گرفتاری ای بوجود بیاید تا زمانی که مشکل برطرف شود خونسردی خودتان را حفظ می کنید.

شما به دیگران اهمیت می دهید و غمخوارشان هستید اما باید مراقب باشید که این امر باعث نشود از خودتان و مشکلاتتان غافل شوید.سبزدوستان مایلند دیگران را دوست بدارند و دیگران هم دوستشان داشته باشند. شخصیت شما کاملا فردی بدون پنهان کاری برای دیگران است.سبزها جزو گروه بودن را دوست دارند آنها از تعلق خاطر لذت می برند. اینگونه افراد به خوبی میدانند چه موقعی چه بگویند.افراد دوست دار رنگ سبز شهروندان خوبی هستند و علاقه به فعالیتهای اجتماعی دارند.
شما فرد با وژدانی هستید و امور اخلاقی و انجام دادن هرچیز با توجه به اخلاقیات برای شما اهمیت دارد. هم در زندگی اجتماعی و هم در زندگی خانوادگی برایتان مهم است که دیگران شما را بعنوان فرد خوبی بشناسند و قبولتان داشته باشند.شما دوست با معرفتی هستید و شریک زندگی وفاداری هستید ولی آتشی مزاج نیستید. دلیل اینکه نمی توانید زیاد عاشق پیشه باشید همان هست که می خواهید در همه چیز متعادل باشید.گاهی بخاطر اینکه میخواهید همرنگ جماعت شوید چون دوست دارید در جمع جای بگیرید از اینکه با دیگران شروع به شایعه پراکنی کنید پرهیز نمی کنید اگرچه در ذات شما نیست.
از آنجایی که به خورد و خوراک خیلی اهمیت می دهید و علاقه زیادی به خوردن غذاهای مختلف دارید کم کردن وزن یکی از کارهای سخت برای شما می شود.خیلی اهل ریسک کردن نیستید و ریسک پذیری پایینی دارید و وقتی کار یا فعالیتی باشد که ریسکی داشته باشد ترجیح می دهید نظاره گر باشید تا اینکه مداخله کنید.شما دوست دارید کار و کسب خودتان را داشته باشید. وضعیت مالیتان برایتان مهم هست ولی باعث نمی شود دست و دلباز نباشید.
جزئیات شما را خسته می کند. اگر مدیر جایی باشید بهتر است زیردستانتان اصل مطلب را به شما بگویند تا از چشم شما نیفتند تا اینکه تا ریزترین مسائل را برایتان بازگو کنند.شما مشاور، روانکاو و مددکار اجتماعی خوبی می توانید باشید چون هم روابط اجتماعی خوبی دارید و هم خوب خودتان را می توانید جای دیگران تصور کنید و غمخوارشان باشید و در عین حال برای حرفهای طرف مقابلتان اهمیت قائل باشید.

در کل طرفداران رنگ سبز افرادی اجتماعی هستند و بیشتر دنبال تفکرات جمعی هستند ولی این باعث نمی شود آرامششان را به فعالیتهای اجتماعی ترجیح دهند. در ظاهر افرادی ساده لوح ممکن است بنظر آیند ولی اصلا اینطور نیست و همه چیز را با دقت می سنجند و ریسک هرچیزی را درنظر می گیرند. معمولا آدم شناسی خوبی دارند ولی بروز نمی دهند چون نمی خواهند با نقد دیگران از توجه آنها محروم شوند.
اینگونه افراد بیشتر از هرچیزی نیاز به تعلق خاطر و دوست داشته شدن دارند و نمی خواهند از حاشیه امنشان خارج شوند. برای دیگران کارهای زیادی انجام می دهند و وقت زیادی می گذارند ولی می پذیرند که تنها یک تشکر ساده در ازای آن دریافت کنند.

منبع مطلب: توسینسو
جمعه 22 9 1398 14:40
هم‌زمان با پیشرفت تکنولوژی و بالا رفتن رقابت اعتیاد به کارنیز شکلی پیچیده‌تر و شدیدتری به خود گرفته است. شاید با شنیدن کلمه اعتیاد، مواد مخدر در ذهن شما بیاید اما باید بدانید که تمام اعمال دنیا قابلیت این را دارند که به اعتیاد تبدیل شوند. به این نوع از اعتیادها اعتیاد رفتاریگفته می‌شود. سخت کوشی قابل تحسین است اما افرادی که به کار معتادند نمی‌توانند به چیزی غیر از آن فکر کنند و سایر ابعاد زندگی‌شان مختل می‌شود. اگر شما نیز آن‌قدر درگیر مشغله‌های کاری هستید که احساس می‌کنید دچار این اعتیاد شده‌اید، در ادامه این مطلب ویژگی‌های اعتیاد به کار ، عللو راه‌های درمان آن را بررسی کرده‌ایم که مطالعه آن می‌تواند برای شما مفید باشد.

چه زمانی کار کردن به اعتیاد تبدیل می شود؟

اعتیادبه کار مثل تمام اعتیاد های دیگر، نوعی اختلال در سلامت روانی است. اعتیادبه کارناتوانی در متوقف کردن رفتار و تمایل وسواس گونه به انجام کار، بیش از حد نیاز است. این موقعیت اغلب یک نیاز اجباری برای رسیدن به موفقیت یا فرار ازاسترس است. افراد مبتلا به اعتیاد به کار معمولا به عنوان شخصیت کمال گرا شناخته می شوند. کار کردن زیاد زمانی به اعتیاد تبدیل می شود که به عملکرد فرد در سایر حوزه های زندگی آسیب وارد کند.

فرد معتاد به کار چگونه است؟

افراد معتاد به کار نمی‌توانند کار نکنند، حتی وقتی مدتی از شغل خود دور باشند، مانند معتادانی که مواد مخدر به آن‌ها نرسیده واکنش نشان می‌دهند. آن‌ها نمی‌توانند تفریح کنند و از تعطیلات خود استفاده نمی‌کنند. این افراد معمولاً مورد نفرت همکاران و موردتشویق رئیس خود قرار می‌گیرند.

سه شنبه 25 4 1398 20:31

زنان دارای شخصیت های مختلفی هستند که اینتفاوت شخصیت ها باعث جذابیت آنها شده است، اما گاهی نیز برخی ویژگی های شخصیتی به هیچ عنوان مورد قبول مردان نیست.

 

برخی از زنان بر اساس اصل خطای هاله ای ، با وجود اینکه در اوایل رابطه بنظر خیلی هم جذاب می آیند ، ولی در ادامه رفته رفته از  جذابیت آنها کاسته میشود و در نتیجه مشکلات زیادی در رابطه خواهند داشت . در ادامه زنان مختلف را از نظر شخصیتی معرفی می کنیم.

            

زنان توجه طلب یا هیستریانیک hisrtionic

زنانی هستند که دوست دارند مورد توجه واقعشوند، دلشان می خواهد گرم و قدرتمند به نظر برسند در صورتی که به شدت در پشت صحنه، یخ زده اند.


زنان مهرورز یا حمایتگر

این گروه از زنان، مردان را با کودکان خود، اشتباه گرفته اند. دلشان می خواهد مانند یک مادر، شش دانگ مراقب شوهر خود باشند.

  

زنان بچسب یا وابسته

این گروه از زنان، به شدت گیر می دهند. درمحبت و بی محبتی، افراط می کنند. دلشان می خواهد همه جا به همسر خود منگنهشوند. این گروه از زنان گاهی آن قدر در مهرورزی افراطی هستند که مردان را از خود دور می کنند.

  

زنان شکاک یا پارونوئید 

این گروه از زنان به طرز شگفت انگیزی به همسر خود شک دارند. به طور مداوم در جست وجوی نشانه ای از خیانت، هستند. این زنان بدون مقدمه به دنبال مردشان راه می افتند و او را تعقیب می کنند.

  

زنان مردنما

این خانم ها، دوست دارند کارهای مردانه انجام دهند و به طرز عجیبی از ظرافت زنانه، دور مانده اند. مردانی که با این گروه زندگی می کنند، مردانگی خود را از یاد می برند.


منبع مقاله: بیتوته

دوشنبه 18 4 1397 12:21
میگنا: علی اسدیدرخصوص نکات و توصیه های سلامت روان در سفرهای نوروزی با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد تصادفات در کشور ناشی از عوامل روانی است، گفت: تصادفات علت سوممرگ‌ ومیر در کشور است و آسیب هایی که وارد می کند، نه تنها موجب مرگ، بلکه منجر به آسیب‌های جسمی و روانی می شود، به جز مسائل فنی، تقریبا در تمام تصادفات عدم توجه و تمرکز راننده، پرخاشگری، خواب آلودگی و تعجیل در رانندگی تاثیر داشته است و لذا رعایت نکات سلامت روان در جاده ها و در حین رانندگی اولین اولویت در به سلامت رسیدن هموطنان است و کافی است که مردم آرامش خود را در حین رانندگی حفظ کنند.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز تعداد سفرها و بار ترافیک در سطح کشور افزایش پیدا می کند و رعایت نکات ایمنی و دوری از تنش ضرورت دارد، خاطرنشانکرد: اولین توصیه این است که رانندگانی که مسافت طولانی در پیش دارند، از شب قبل خواب کافی داشته باشند، چراکه خواب کافی در توجه و تمرکز راننده تاثیر به سزایی داشته و آرامش جسمی و روانی آنها را در پی دارد.

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت ادامه داد: رانندگان از استراحت های بین راهی بعداز طی مسافت طولانی پزهیز نکنند، این استراحت ها به رفع تنش و تمدد اعصاب رانندگان کمک می کند و بعد از ۲ تا ۴ ساعت رانندگی، ۱۵ دقیقه را به استراحت اختصاص دهند.

اسدی تصریح کرد: معمولا در مواقعی که رانندگان پشت ترافیک های طولانی مکث می کنند، تحمل خود را از دست داده و خستگی ناشی از ترافیک باعث می شود، بعداز رهایی از آن، با سرعت بیشتری مسافت را طی کنند که در این مواقع توصیهمی شود، صندلی ها خودروها را مایل کرده و عضلات بدن را شل کنند، یا اینکه از خودروها خارج شوند و تمام مدت ترافیک را در حالت انقباض و تنش به سر نبرند و تا حد امکان شرایط ماندن در ترافیک را برای خود آسان کنند.

وی درخصوص موسیقی حین رانندگی گفت: موسیقی ملایم می تواند افراد را به آرامش دعوت کند و خستگی ترافیک را کاهش دهد و لذا از گوش دادن به موسیقی هایی با ریتم تند و صدای بلند خودداری شود.

اسدی با بیان اینکه رانندگان و سایر سرنشینان باید از گفت و گوی طولانی با تلفن همراه خودداری کنند، تاکید کرد: مهم ترین مساله در حین رانندگی حفظ تمرکز رانندگان است، بنابراین گفت و گو با تلفن همراه و ارسال پیامک یا تماشای فیلم بر کاهش توجه تاثیر منفی دارد و این موضوع میزان سرعت عمل افراد را در کنترل خودرو کاهش می دهد.

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت ادامه داد: سرنشینان خودرو باید حتی الامکان از گفت و گوهای جدی که راجع به مشکلات خانوادگی است، خودداری کنند، رانندگی نیاز به آرامش دارد، بنابراین باید ازهر عاملی که این آرامش را برهم می زند، خودداری شود.

براساس گزارش وبدا، وی درخصوص اینکه باید به نیازهای تفریحی و رفاهی کودکانو نوجوانان نیز توجه شود، گفت: فرزندان به دلیل نیازها و سرگرمی های متفاوتی که با والدین دارند، انتظار درک متقابل دارند، بنابراین والدین باید امکانات و سرگرمی های آنها را درحد توان فراهم کنند تا خانواده در حینسفر دچار عصبانیت و دعوا خصوصا در حین رانندگی نشوند.
شنبه 11 1 1397 16:53

روانشناسی اجتماعی مطالعه موضوعات، مشکلات و مسائل مرتبط با روانشناسی و جامعه است.

روانشناسی اجتماعی، اثرات حضور دیگران را بر رفتارفرد یا رفتار خود را تحت تأثیر گروه مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد. روشن است که تأثیر دیگران بر فرد مستلزم وجود روابط متقابل بین خود با دیگران است، بنابراین به یک تعریف دیگر روان‌شناسی اجتماعی به عنوان علم مطالعه رفتار متقابل بین انسان‌ها یا علم مطالعه تعامل انسان‌ها شناخته می‌شود.

تعریف دیگری نیز شده‌است ازجمله :روانشناسی اجتماعی روش مطالعهٔ علمی رفتار و واکنش و عملکردهای فرد در حضور جمع یا حضور تلویحی افراد است. تفاوت روانشناسی اجتماعی با جامعه‌شناسیدر این است که جامعه‌شناسی کلیات جامعه از جمله آمار، مهاجرت، نسبت تعداد افراد براساس جنسیت و حرکت جامعه به سوی گرایش خاص را بررسی می‌کند اما روانشناسی اجتماعی رفتار فرد در جامعه را بررسی می‌کند و تفاوت آن با روانشناسی عمومی تنها یک تفاوت اعلام شده‌است که روانشناسی عمومی به بررسی مسائلی عمومی تر می‌پردازد.

کتاب روانشناسی اجتماعی به تألیف الیوت ارونسونیکی از کتاب‌های معتبر این رشته‌است. روانشناسی اجتماعی به مطالعه تمامی حرکات، افکار، رفتارها و کنش‌ها و واکنش‌های فرد در فضای جامعه می‌پردازد که فرد برای رفع نیازهای جنسی و غریزی خود بروز می‌دهد.

بنابر این اگر برخی رفتارهای فرد در جامعه ناشی از چیزی غیر از رفع نیاز باشد روانشناسی اجتماعی به آن نمی‌پردازد مثل اقدام فرد به حل یک مسئله ریاضی یا نفس کشیدن. (مهدی‌زاده، ۱۳۹۲)

واژه‌های تفکر، احساسات، و رفتار شامل متغیرهای رفتاری است که در هر انسانی قابل سنجش است.


منبع فارسی: ویکی پدیا

منبع لاتین: wikipedia

شنبه 4 1 1397 17:42

از نظر روانشناسی مخرب ترین شبکه ی مجازی کدام است؟ 

تحقیقی بر روی 1479 نفر در انگلیس، اسکاتلند، ویلز و ایرلند شمالی در زمینه ی اثرات رسانه های اجتماعی بر سلامت روانی استفاده کنندگان انجام شد.

شرکت کنندگان، اینستاگرام را بدترین شبکه مجازی برای سلامت روان معرفی کردند.

همچنین افراد به موارد مثبتی مانند اینکه فرصتی برای بیان نظراتشان دارند و احساس هویت می کنند، اشاره کردند اما با این حال اشاره کردند که استفاده از اینستاگرام با اضطراب، افسردگی، مورد زورگویی واقع شدن و ترس از"از دست دادن" (FOMO) همراه است.

در واقع افراد گمان می کنند دارند چیزهایی را از دست می دهند ولی دیگران در حال لذت بردن از زندگی هستند. همچنین گذاشتن عکسهای سلفی از خود در پیج باعث ایجاد تصویر بدنی مختل در افراد می شود.

تصویر بدنی مختل یعنی اینکه بدن آنها به اندازه کافی خوب نیست. بنابراین افراد عکسهایشان را ویرایش می کنند تا کامل به نظر برسند.

http://time.com/4793331/instagram-social-media-mental-health

منبع مقاله: روانشناسی بالینی و مشاوره

جمعه 3 1 1397 22:43


در معرض موسیقی قرار گرفتن و شرکت فعال در خلق آن می‌تواند زندگی یک کودک را هم آنی، هم در بلندمدت غنا بخشد و در او خلاقیت و شکوفایی برانگیزد.

در معرض موسیقی قرار گرفتن و شرکت فعال در خلق آن می‌تواند زندگی یک کودک را هم آنی، هم در بلندمدت غنا بخشد و در او خلاقیت و شکوفایی برانگیزد. ارزش‌های فرهنگی را به وی منتقل کند و به رشد جسمانی، فکری و اجتماعی او کمک کند.

بعداز سال‌ها کاهش بودجه‌های مربوطه، مسئولان حوزه‌های آموزشی در آمریکا در ش‍ُرف بازگرداندن برنامه‌های موسیقی و سایر هنرها به مدارس هستند. در سال 1980 تنها در دو ایالت آموزش هنر برای فارغ ‌التحصیلی اجباری بود؛ اکنون در28 ایالت چنین است.

تحقیقاتنشان داده است که گوش دادن به موسیقی، اثرات مثبت کوتاه‌مدت و بلند‌مدت برقدرت استدلال انتزاعی دارد. معروف‌ترین این مطالعات به نام «اثر موتزارت» است.

دراین بررسی دانشجویانی که به یک سونات پیانوی موتزارت گوش داده بودند، هشت نمره بالاتر از گروه کنترل در تست هوش کسب کردند. در مطالعات دیگر، مهارت‌های ذهنی کودکان پیش دبستانی و دبستانی، ‌پس از آموختن موسیقی‌، پیشرفت‌های محسوسی نشان داده است.

توجهدوباره به افزودن موسیقی به برنامه درسی مدارس همچنین متأثر از کار روان‌شناس معروف «هاوارد گاردنر» است. این روان‌شناس در مطالعه مهم خود به نام «چارچوب‌های ذهنی» محدودیت‌های مفاهیم سنتی هوش را به چالش کشیده است وتوانایی‌های موسیقی را یکی از هفت مبانی هوش شناخته که باید پرورانده و تقویت شود.

رابطهیک کودک با موسیقی، قبل از تولد آغاز می‌شود. مطالعات نشان داده است که نوزادان در صورتی که در سه ماه آخر حاملگی به نغمه‌های موسیقی گوش داده باشند رفتارشان تغییر می‌کند. نوزادان به شدت و نواک صداها حساس‌اند و حتی عکس‌العمل‌های متفاوت به سبک‌های متفاوت موسیقی دارند.

دراولین ماه‌های تولد، نوزادان، قدرت چشمگیری برای تشخیص نواک‌های مختلف دارند و در سه ماهگی، کودک می‌تواند نواک‌های مشخص را با دقت بسیار تکرار کند. حس نواک در کودک، همچنین در رشد قدرت تکلم او نقش دارد. این احساس، الگوی تکلم بزرگسالان را قابل فهم‌تر می‌گرداند. در آغاز، نواک‌ها و ریتم‌‌های مکالمه کودکانه که «به زبان مادر یا اولیا» شناخته می‌شود، اغراق‌آمیز است.

پنج شنبه 2 1 1397 23:16


تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که دلتان می‌خواهد چند ترفند روانشناسی بلد باشید تا به سرعت همه را مجذوب خودتان کنید؟ ما ۱۷ تا از بهترین این ترفندها را برایتان آورده‌ایم! با ما همراه باشید.

۱۷ ترفند روانشناسی که آدم‌ها بلافاصله دوست‌تان بدارند

بیشتردوستی‌ها آن‌قدر طبیعی ایجاد می‌شوند که نمی‌فهمید کی و چگونه شروع شدند. با این حال، گاهی می‌خواهید با شخص جدیدی طرح دوستی بریزید یا برای رفقای کنونی‌تان دوست بهتری باشید. برای آن‌که به شما از این نظر کمک کنیم، تحقیقات روانشناسی را گشتیم تا راهبردهایی علمی بیابیم مردم را به دوست داشتن‌تان وادارید. ادامه مطلب را بخوانید تا دریابید چگونه با سرعت بیش‌تری رابطه‌ی بهتری ایجاد کنید.

این به روزرسانی مقاله‌ای است که نسخه‌ی اولیه‌ی آن توسط مگی ژانگ نوشته شده است. در ادامه با ۱۷ ترفند روانشناسی آشنا خواهید شد که با استفاده از آن های می توانید فورا دیگران را به خودتان علاقه مند کنید.

چهارشنبه 1 1 1397 14:40
X