معرفی وبلاگ
مرجع آموزش های رایگان روزانه در حوزه آموزش روانشناسی
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 29114
تعداد نوشته ها : 2
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
هم‌زمان با پیشرفت تکنولوژی و بالا رفتن رقابت اعتیاد به کارنیز شکلی پیچیده‌تر و شدیدتری به خود گرفته است. شاید با شنیدن کلمه اعتیاد، مواد مخدر در ذهن شما بیاید اما باید بدانید که تمام اعمال دنیا قابلیت این را دارند که به اعتیاد تبدیل شوند. به این نوع از اعتیادها اعتیاد رفتاریگفته می‌شود. سخت کوشی قابل تحسین است اما افرادی که به کار معتادند نمی‌توانند به چیزی غیر از آن فکر کنند و سایر ابعاد زندگی‌شان مختل می‌شود. اگر شما نیز آن‌قدر درگیر مشغله‌های کاری هستید که احساس می‌کنید دچار این اعتیاد شده‌اید، در ادامه این مطلب ویژگی‌های اعتیاد به کار ، عللو راه‌های درمان آن را بررسی کرده‌ایم که مطالعه آن می‌تواند برای شما مفید باشد.

چه زمانی کار کردن به اعتیاد تبدیل می شود؟

اعتیادبه کار مثل تمام اعتیاد های دیگر، نوعی اختلال در سلامت روانی است. اعتیادبه کارناتوانی در متوقف کردن رفتار و تمایل وسواس گونه به انجام کار، بیش از حد نیاز است. این موقعیت اغلب یک نیاز اجباری برای رسیدن به موفقیت یا فرار ازاسترس است. افراد مبتلا به اعتیاد به کار معمولا به عنوان شخصیت کمال گرا شناخته می شوند. کار کردن زیاد زمانی به اعتیاد تبدیل می شود که به عملکرد فرد در سایر حوزه های زندگی آسیب وارد کند.

فرد معتاد به کار چگونه است؟

افراد معتاد به کار نمی‌توانند کار نکنند، حتی وقتی مدتی از شغل خود دور باشند، مانند معتادانی که مواد مخدر به آن‌ها نرسیده واکنش نشان می‌دهند. آن‌ها نمی‌توانند تفریح کنند و از تعطیلات خود استفاده نمی‌کنند. این افراد معمولاً مورد نفرت همکاران و موردتشویق رئیس خود قرار می‌گیرند.

سه شنبه 25 4 1398 20:31
X